A stejně jsou to kvasnice

15. dubna 2006 v 20:37 | Nikkitka |  Denodenní šeď
Ráno to vypadalo, že se budu celej den nudit. Vzbudila jsem se, jako vždycky se znuděně došourala do sprchy, umyla jsem se a jenom tak jsem se potulovala po baráku. Po nějaký době jsem zapnula comp. Nic se mi ale nechtělo dělat a tak jenom tak stál na stole zapnutej. Máma se rozhodla, že bude veřit a že se jde nakupovat. Taxem se s ní vydala směr hypernova. Přemýšlela jsem o tom, co se stalo včera večer. Včera totiž byla u nás Denča a Alča. Asi do desíti a potom šly za těma svejma. Denča se s Tomem nějak shodla na tom, že v tuto chvíli bude nejvhodnější to ukončit a taxe v klidu a míru rozešli. Alča s Robem se pro změnu bouřlivě pohádali, ale na tu věc, po který oba nepochybně touží-rozejít se-nějak zapomněli. Nic zajímavýho jsem nevymyslela. Po výletu s maminkou do obchodu se konalo nějaký to vaření a po obědě se pro mě měl stavit Tomáš. Ten ale nějak ne a ne přijít a taxem se začala dost nudit. Na ICQ jsem si psala chvili se Charlou a domluvily jsme se, že půjdeme "na procházku". To proto, že ani jedna nemáme finance na to, abychom šly třeba na zmrzku nebo do čajky. Stavily jsme se u Denči a tam jsme potkaly aji Alču. Holky jely na kolo. Newim, jak to nakonec skončilo, ale když jsme je potom potkaly na ulici taxme šly pěšky rychlejc než ony na kole. :D Nějakým záhadným způsobem jsme došly k nám a rozhodly se, že jdeme na in-lajny. Nějaký jsme vyhrabaly, obuly si je a jely. Teda spíš sme se šinuly, no. Nějak jsme si to přihrnuly na supr cestu v parku, ale tam jsme se z nějakého záhadného důvodu rozhodly, že jedem zpátky. To jsem moc nepochopila, ale co už. Když jsme "dojely" zpátky k nám, máma nás poslala opět do obchodu pro kyselou rybízovou marmeládu, kvasnice a žitnou mouku (později jsme zjistily, že vůbec neměla bejt žitná).

Jaxme tam bloudily hypernovou a připadaly si, jak kdybysme hledaly jehlu v kupce sena (resp. růžovou žabku uprostřed pola, že Charlie), přemýšlely jsme, jak asi poznáme, že ta rybízová marmeláda je kyselá. Usoudily jsme, že ji asi budem muset ochutnat. Potom z toho ale nějak sešlo a vzaly jsme první (a taky jedinnou) rybízovou marmeládu, po který jsme musely vyhlásit málem celoobchodní pátrání. Marmeláda byla ten nejjednodušší úkol. Když jsme přešly k druhému úkolu-mouce, byly jsme už ztracený totálně. Jak kokoti jsme hledaly žitnou mouku, která se snad možná ani nevyrábí a když jsme už byly úplně zoufalý, zavolala jsem mámě. Ta se mi začala smát a v tom smíchu jsem jí těžko rozumněla, že ta mouka nemá být žitná, ale pšeničná celozrnná. Taxme si opět stouply před obrovskej dlouhatánskej regál s asi padesáti různejma druhama mouky a hledaly.
Našly jsme sice hladkou pšeničnou mouku typu 480, 500, 600 atp, ale žádnou celozrnnou. Když jsme tak zoufale přemýšlely, jak to asi udělat, napadlo nás, esi celozrnná není přezdívka pro hrubou. (Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že ne :D) Vzaly jsme hrubou mouku a pádily hledat kvasnice. Ty nám daly taky dost zabrat. Prolezly jsme všecky chladicí boxy, o kterých jsme věděly a nikde po kvasnicích ani památky. Potom jsem si vzpomněla, že úplně vzadu, mezi pivama a Coca Colama na úplně absurdním místě je ještě jeden box. Už když jsme k tomu boxu přicházely, já viděla ty kvasnice. Když jsem je vzala do ruky, Charla se na mě pobaveně podívala a říká: "To jsou kvasnice?" já jsem přikývla a ona: "Tak to já wim, kde to je, akorát jsem nevěděla že tomu doma říkáte kvasnice. U nás je to prostě drořdí." Ještě chvilku jsme se tam dohadovaly, esi kvasnice jsou droždí a potom jsme úplně vybuchly smíchy. Od tý doby jsme se hafo řechtaly tomu, že kvasnice jsou droždí. Když jsme se konečně dostaly ze spárů toho hroznýho supermarketu jménem Hypernova, šly jsme obě se smíchem domů. Doma jsem zjistila, že kvasnice JSOU droždí, že hrubá mouka NENÍ celozrná a že ta mermeláda VŮBEC NENÍ kyselá. Takže Chalie, úspěšnej nákup. :D Jinak se nic zvláštního nedělo.

Nikkitka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama